Wybieramy świetną karmę dla psa

Wybór karmy dla psa nie może być przypadkowy. Od jakości pokarmu zależy zdrowie i dobra kondycja czworonoga. Decyzja nie należy do prostych. Psy jednak w odróżnieniu od kotów nie muszą mieć zróżnicowanej diety. Codzienny pokarm musi być stały, żołądek pupila źle znosi każde zmiany w jadłospisie. Karma dla psa można wybrać w Twojpieszczoch.pl, która ma w składzie dobrze dobrane składniki może być przyjmowana stale przez długi czas. Nie należy dokarmiać pupila smakołykami z naszego stołu, gdyż mają inny układ trawienny i nie tolerują jedzenia dla ludzi takiego jak np. czekolada.

Częstowanie nią psa może wywołać biegunkę i wymioty i doprowadzić do sytuacji gdy zakończy się jego życie. Dobra karma dla psa powinna być:

  •  kompletna, ma dostarczyć wszystkich składników odżywczych takich jak białko, witaminy, minerały, tłuszcze
  •  zbilansowana, są dobre proporcje poszczególnych elementów karmy
  •  dobrze strawna, składniki pokarmowe muszą być dobrze przyswojone przez organizm
  •  smaczna, musi pobudzać apetyt zwierzęcia by mogło zaspokoić swoje zapotrzebowanie energetyczne
  •  bez chemii, nie może być w karmie żadnych składników szkodliwych

Aby dobrze dobrać pokarm dla psa, trzeba wziąć pod uwagę parę cech zwierzęcia takich jak:

  •  wiek

Szczeniak potrzebuje innego pokarmu niż pies dorosły, żeby móc się prawidłowo rozwijać i rosnąć. W przeciwnym razie dojdzie do niedoborów składników odżywczych.

  •  wielkość i masa

Zwierzęta masywnej budowy maja większe zapotrzebowanie na pewne elementy takie jak białko niż małe rasy. Do wyboru są karmy dla psów małych (5-10 kg), średnich (11-25 kg) i dużych (26 – 40 kg).

  •  aktywność fizyczna

Ilość spalanych przez psa kalorii również jest sprawą kluczową przy wyborze odpowiedniej karmy, żeby pies nie był ciągle głodny.

  •  choroby, ciąża, laktacja

W indywidualnych przypadkach należy skonsultować sposób żywienia czworonoga z lekarzem weterynarii, który pomoże dobrać odpowiednio zbilansowana karmę dostosowaną składem do aktualnych potrzeb zwierzęcia.

Sucha karma dla psa powinna stanowić podstawę jego codziennego żywienia. Od czasu do czasu należy podawać karmę mokra, która w większości składa się z wody. Poprawi ona nawodnienie psiego organizmu. Wystarczy stosować się do powyższych zasad a wybierzesz karmę idealnie dopasowaną do potrzeb twojego psa.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij