Ramki na zdjęcia w różnych aranżacjach wnętrz

Ramki na zdjęcia w różnych aranżacjach wnętrz

Dekoracyjne ramki na zdjęcia są jednym elementów, które często pojawiają się w aranżacjach wnętrz. Zdjęcia pozwalają wprowadzić do pomieszczenia indywidualny, osobisty charakter, ożywiają atmosferę i nadają jej rodzinnego klimatu. Obok portretów bliskich osób i zdjęć z wakacji, mogą pojawić się duże kadry przedstawiające pejzaże. Takie kadry ozdobią ramki na zdjęcia A4 lub większe.

Do jakich wnętrz pasują ramki na zdjęcia?

Właściwie można je umieścić w każdej aranżacji, lecz należy pamiętać o tym, że muszą one pasować do danego stylu. W przypadku aranżacji glamour oraz hampton, które preferują luksusowe dekoracje, będą to ramki pozłacane lub posrebrzane, o błyszczącym wykończeniu powierzchni. Pojawią się na nich dekoracyjne dżety lub kryształki mieniące się na różne kolory. Odmienną stylistykę będę przedstawiały ramki w stylu industrialnym lub loftowym – wykonane z metalu, ażurowe, uformowane na kształt stelaża wykonanego z czarnych prętów. Skandynawskie kadry można oprawić w ramki z drewna, lub szerokim passe partout – ozdobionym kolorowymi wzorami. Uniwersalne ramki na zdjęcia LINK będą miały wąskie boki i będą pomalowane na czarno. Czerń bowiem stanowi idealną oprawę dla większości kolorowych oraz czarno-białych kadrów.

Ramki hand made czy kupione w sklepie?

Całkiem odmienną stylistykę prezentują ramki wykonane metodą hand made. Samodzielnie zrobione ramki mogą stanowić nie tylko piękną dekoracją, ale także być prezentem na wyjątkową okazję. Jeśli chodzi o ręczne wykonywanie ramek, można wybierać pośród wielu technik, np. decoupage, scrapbooking, malarstwo, rzeźba, pirografia itd. Wyjątkowe okazy, które zostały samodzielnie wykonane, mogą płynnie łączyć się z aranżacjami w stylu boho, skandynawskim, eko oraz wielu innych. Należy pamiętać, aby dobrać kolory ramek do występujących w ich otoczeniu barw oraz tworzyw. Jeśli jednak główną ozdobą ma się stać samo zdjęcie, można zakupić tzw. antyramę. Jest to rodzaj oprawy składającej się jedynie ze szkła oraz tylnej ścianki. Można także ozdobić wnętrze antyramy wąskim lub szerokim passe partout.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij