Wykończenie w biegu

Popraw swoją szybkość i wykończ akcję w mgnieniu oka, a wszystko to dzięki ćwiczeniu zaproponowanemu przez głównego trenera Akademii Nike, Jimmy’ego Gilligana

Przygotowanie

Ustaw pachołek centralnie na wprost bramki, idealnie na granicy pola bramkowego. Dodaj po jednym pachołku po każdej stronie, w odległości sześciu metrów. Utwórz także miejsce startowe, rozstawiając pachołki dwa metry od siebie, a dwanaście metrów od pola bramkowego. Oczywiście w linii prostej do bramki. Niech zawodnik zajmie swoje miejsce, tuż za startem.

Ćwiczenie

Piłkarz zaczyna drybling z piłką na pełnej szybkości aż do środkowego pachołka. Kiedy do niego dobiega, trener wykrzykując ‘prawo’ lub ‘lewo’, określa kierunek dalszej części biegu. Zawodnik musi szybko zareagować, mijając centralną przeszkodę ze strony, wyznaczonej przez trenera, ale mieszcząc się przy tym przed zewnętrznym pachołkiem. Następnie wbiega w pole bramkowe i oddaje strzał. Po skończonym ćwiczeniu sprintem wraca na start. Gracz powinien zakończyć zadanie w maksimum jedenaście sekund.

W czym pomaga?

Nakłaniając gracza do zmierzenia się z czasem, poprawiasz jego przyspieszenie, kontrolę piłki i drybling na pełnej szybkości.

Alfred Galustian Technika

Jimmy Gilligan

Trener Akademii Nike

Więcej artykułów