Willian: Zgub krycie

Regularnie jesteś podwajany? Zostań w ruchu i patrz za siebie – radzi Willian z Chelsea

„Za sprawą moich sukcesów w tym sezonie drużyny zaczynają podwajać na mnie krycie. Jak znajduje pan miejsce, kiedy kryje pana dwóch zawodników?” Juan Rodriguez, przez Twittera

Willian mówi:

„Jeśli obrońca i skrzydłowy podwajają krycie, zbiegam z lewej flanki i szukam sobie miejsca w środku lub na drugim skrzydle. Po prostu nie możesz przestać się poruszać.

Gram przeciwko wielu drużynom, które nie zostawiają mi przestrzeni, co oznacza, że przez dłuższy czas nie widzę nawet piłki. Nic przyjemnego, ale utrzymuję spokój i koncentrację.

Robię tak, ponieważ wiem, iż wcześniej czy później dostanę piłkę i muszę być pewny, w szczególności, gdy dochodzę do sytuacji strzeleckiej.

Kiedy mam już piłkę, lubię zejść do środka na moją mocniejszą, prawą nogę tak, żebym mógł uderzyć, chociaż nie zawsze jest to możliwe.

Czasami potrzebujesz wsparcia od kolegów z drużyny. Kiedy mam na plecach dwóch zawodników i otrzymuję podanie, nasz obrońca już biegnie za mną w oczekiwaniu na piłkę. Nazywam to zewnętrzną piłką.

Ze Augusto, który trenował w Corinthians, powiedział mi, żebym przed przyjęciem spojrzał przez ramię i sprawdził, czy obrońcy się do mnie zbliżają. Zawsze radził mi przygotować się również mentalnie do tego, co będę robił w meczu.”