Walka z kacem

z klubu nocnego prosto na murawę stanowi poważne wyzwanie. Dietetyk Stoke City Mayur Ranchordas poradzi nam jak poradzić sobie ze owocami burzliwej nocny

3.00 Odstaw kebab, postaw na tosta

Daj odpocząć sprzedawcy kebabów i po powrocie do domu skuć się na tosta z masłem orzechowym. Ta przekąska zawiera zdrowe tłuszcze, które spowolnią przyjmowanie alkoholu.

3.30 Napełnij szklankę

Ale zapomnij już o alkoholu. Uzupełnij płyny utracone w ciągu nocy. Twoje ciało potrzebuje elektrocytów, aby właściwie działać, więc wypij napój dla sportowców lub wodę kokosową przed pójściem do łóżka.

8.30 Kopniak kofeinowy

Brzmi jak oczywistość, ale po powrocie do domu późno w nocy trzeba rozpocząć dzień od mocnego uderzenia. Napój kofeinowy zaraz po przebudzeniu powinien się sprawdzić.

9.30 Zamień tłuszcze na zdrowe delicje

Twoje ciało może domagać się obfitego i tłustego śniadania, ale naprawdę potrzebuje przeciwutleniaczy. Ukój ból głowy szklanką wody kokosowej. Ona nie tylko cię nawodni, ale ma w sobie mnóstwo elektrocytów, które regulują poziom pH krwi, usprawnia pracę mięśni i układu nerwowego. Po ciężkiej nocy twój organizm straci wiele z tych minerałów. Po tym napij się zielonej herbaty. Kofeina zablokuje sygnały o bólu i zmęczeniu, które mogłyby dotrzeć do mózgu. Zawiera także składniki, które przyspieszają przyjmowanie tlenu. Obudź swoje mięśnie miską wolno uwalniających się węglowodanów z owsianki zrobionej z mleka i łyżeczki syropu z agawy. Dodaj różne owoce, które mają polifenole i przeciwutleniacze, aby zwalczyć toksyny z twojego ciała, które pojawiły się po nocy przy kuflu z piwem.

10.00 Orzechy wchodzą do gry

Przed meczem zjedz suszone morele i solone orzechy. Zawierają potas i sód oraz wiele elektrocytów pozwalających przyjmować płyny.

11.00 Zresetuj się i zaczynamy

Bogaty w węglowodany i przeciwutleniacze będziesz mógł wypłukać alkohol i zamienić go na paliwo pozwalające biegać pełne 90 minut. Nie ma już wymówek na słaby mecz.

Alfred Galustian Zdrowie - dieta

Mayur Ranchordas

Dietetyk Boltonu

Więcej artykułów