Wakacyjny trening

Jak nie zmarnować przerwy w rozgrywkach? Shane Long radzi zajęcie się innymi dyscyplinami

„Czy są jakieś inne dyscypliny sportu, które mogę uprawiać w wakacje, by utrzymać formę na następny sezon?” Terence Hanley, e-mail

Shane Long mówi:

„Gdy byłem młodszy, uprawiałem dużo lekkoatletyki - bieg na 100 metrów przez płotki oraz skok wzwyż były moimi ulubionymi dyscyplinami. Pomogły mi rozwinąć szybkość, zdolność skakania i szybkiego przebierania nogami – umiejętności, z których piłkarze korzystają nieustannie. Bycie napastnikiem wymaga szybkich reakcji w polu karnym, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy trafi do ciebie piłka!

Oprócz lekkoatletyki, z zapałem grałem również w hurling i to dwa albo trzy lata powyżej mojej grupy wiekowej. Sport ten przygotował mnie do gry w piłkę od strony psychicznej. Rywalizowałem z większymi od siebie zawodnikami. Pomogło mi to zaaklimatyzować się w Premier League i nawiązywać walkę z obrońcami w tej lidze. Wiecie, to nie są mali chłopcy!

Hurling zahartował mnie i w jakiś sposób zaostrzył moją grę. Dał mi też oko do piłki – razem z korzyściami płynącymi z lekkoatletyki pozwoliło mi to zyskać odpowiednie przygotowanie do bycia piłkarzem."