Umbro zaprasza Cię do gry o futbolową podróż życia!

Wiesz, co to „golaço”? Ten portugalski zwrot oznacza spektakularny, niezapomniany gol – dokładnie taki, jaki w 1997 roku w meczu Brazylia-Francja strzelił Roberto Carlos. Powtórz jego wyczyn, a być może to właśnie Ty staniesz oko w oko z legendą piłki nożnej! Wejdź do gry!

Zagorzałym fanom piłki nożnej zwrotu “golaço” nie musimy raczej tłumaczyć. To synonim niesamowitego, przeczącego prawom fizyki gola, który na długo pozostaje w pamięci wszystkich miłośników futbolu. „Golaço” może przybrać różne formy, ale każdy pozostaje momentem czystej magii na boisku.

Kiedy w 1997 roku w trakcie meczu Brazylia-Francja, Roberto Carlos strzelił swój „niemożliwy gol” – miał na stopach buty Umbro Speciali. Na kartach piłkarskiej historii zapisał się zatem nie tylko ten rzut, ale także kultowy już model korków. Z kim innym więc, jak nie z Roberto Carlosem, mieliśmy podjąć współpracę inaugurującą obchody 90-lecia marki? To właśnie z legendą futbolu poszukujemy kolejnych, spektakularnych goli, czyli „golaço”.

Co ciekawe, również dla Roberto jego magiczny gol pozostaje tajemnicą: „Ludzie stale pytają mnie o to, jak strzeliłem tego gola. Wielu z nich próbowało to analizować, ale jeszcze nikt nie znalazł na ten fenomen wytłumaczenia. Ja również nie umiem tego wytłumaczyć. Nie mogłem przewidzieć zachowania piki. To przeznaczenie. Zarówno mój strzał, jak i buty które miałem na sobie, na zawsze zapisały się w historii piłki nożnej. Nie mogę się doczekać tego, co pokażą piłkarze z całego świata – golaco może przecież przybrać różne formy! 2014 jest wyjątkowym piłkarskim rokiem dla Brazylii oraz dla marki Umbro, która w tym roku przechodzi 90-te urodziny. Wszystkim uczestników życzę zatem powodzenia, lub jak to mówimy w Brazylii - „boa sorte!”

Fani piłki nożnej z całego świata – wejdźcie do gry, nagrywajcie swoje spektakularne gole i przesyłajcie je za pomocą specjalnej aplikacji, którą znajdziecie tu: umbrogolaco.com/pl

Wyboru pięciu szczęśliwców, którzy udadzą się w futbolową podróż do Brazylii dokona nie kto inny, tylko sam Roberto Carlos! W Brazylii, na zwycięzców oraz ich kompanów (każdy zwycięzca będzie mógł zabrać jednego towarzysza) czekać będzie szereg atrakcji:

- prywatne lekcje piłki nożnej z Roberto Carlosem

- udział w treningu jednej z najlepszych brazylijskich drużyn, Clube Atlético Paranaense

- udział w meczu Campeonato Brasileiro Série A (najwyższa klasa rozgrywkowa w Brazylii)

- zestawy piłkarskie od Umbro (sprzęt i obuwie).

 

Aplikacja Umbro Golaco umożliwia piłkarzom z całego świata przesłanie swojej wersji spektakularnego gola Roberto Carlosa. Dzięki aplikacji możecie także przeglądać filmy z całego świata oraz głosować na swój ulubiony strzał.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z sytemem iOS i Android – możecie ją pobrać przez App Store i Sklep Play. Aplikację znajdziecie także na fanpage’u Umbro Polska na Facebooku: facebook.com/UmbroPolska

 

Umbro Golaco - Już dziś wejdź do gry!

 

Kontakt dla mediów:

Paulina Stefańczuk

asystent ds. PR i komunikacji

kom. +48 695 450 945

paulina.stefanczuk@miggroup.com

www.miggroup.com

 

W konkursie udział może wziąć każdy miłośnik piłki nożnej powyżej 13-stego roku życia. Konkurs trwa do 21.02.2014. 

Wyłącznym dystrybutorem marki Umbro w Polsce Marketing Investment Group Sp. z o. o. S.K.A. – dystrybutor marek New Era, O’Neill, Timberland, linii obuwniczej Lacoste w Polsce, Lotto, Head, Confront, Feewear,  a także właściciel sieci salonów Sizeer, Symbiosis i 50 style.