Udoskonal przyjęcie

Zatrzymaj piłkę w miejscu, uruchamiając natychmiast jednego ze swoich partnerów – pomoże ci w tym ćwiczenie, zaproponowane przez głównego trenera Akademii Nike, Jimmy’ego Gilligana

Przygotowanie

Wyznacz cztery strefy pięć na pięć metrów po każdej stronie centralnego placu o takich samych wymiarach, w odległości12 metrówod środkowej strefy. Umieść czterech podających piłkę w ich strefach, trzech z nich zaopatrz w futbolówkę. Jednego gracza ulokuj w centralnym placu.

Ćwiczenie

Na komendę trenera, jeden z graczy podaje piłkę wewnętrzną częścią stopy do piłkarza w środku, który musi ją opanować w swojej strefie i oddać futbolówkę wolnemu zawodnikowi. Jeśli nie uda im się utrzymać piłki w wyznaczonym placu, tracą punkt. Następne podanie pochodzi już z innej strefy. W celu usprawnienia ćwiczenia, poleć swoim graczom, aby podawali piłkę górą, dzięki czemu piłkarz w środku będzie musiał opanować ją w powietrzu i oddać podaniem z woleja. Zmieniaj zawodnika w centralnym placu co 45 sekund.

W czym pomaga?

Oprócz pracy nad pierwszym kontaktem z piłką, sprawiasz, iż gracze rywalizują ze sobą, polepszając swoją precyzję i szybkość myślenia, w celu znalezienia wolnego zawodnika.

Alfred Galustian Technika

Jimmy Gilligan

Trener Akademii Nike

Więcej artykułów