Trzymaj dystans

Możesz uniknąć przegranego pojedynku z obrońcą dzięki wskazówkom spryciarza z Manchesteru United i reprezentacji Anglii, Wilfreda Zahy

„Gram szeroko, ale czasami nie udaje mi się wygrać pojedynku 1 na 1 z obrońcą, w szczególności przy walce fizycznej. Co powinienem robić?” Lee Mahoney, Wilmslow

Wilfried Zaha mówi:

„Nie wszystko zależy od tego, co zrobisz z piłką. Musisz również obserwować ruchy obrońcy. Patrz na każdy ruch i spróbuj pójść w drugą stronę.

Pamiętaj, że to, co robią ze swoimi stopami, jest tak samo ważne jak to, co ty z nimi robisz.

Zawsze trzymam podniesioną głowę, kiedy zbliżam się do obrońcy. Następnie wykonuję swoją sztuczkę, patrzę na jego pierwszy ruch i puszczam piłkę innąstroną. Obrót zajmie defensorowi chwilę i masz jużprzewagę.

Najlepiej jest biec po skosie, jeśli masz taką możliwość, ponieważ zbliżając się po prostej, obrońca może cię zatrzymać, odpowiednio się ustawiając. Zdarzało mi się to dość często.

Jeśli wciąż grają agresywnie, staram się zachować dystans. Właśnie dlatego trzymanie się nieco zboku pomaga. Pozwalającuniknąć ataku z tyłuoraz umożliwiawykonanie „klepki” z partnerem.

Nie zawsze musisz pokonać obrońcę samodzielne. Wykorzystanie kolegów z drużyny może być równie efektowanie, więc kluczowe jest podejmowanie decyzji.”