Trafiaj do celu

Jeśli tylko wprowadzisz poniższe ćwiczenie do swojego programu treningowego, gdy przyjdzie pora meczu, będziesz trafiał w bramkę z zabójczą precyzją – przekonuje główny trener Akademii Nike, Jimmy Gilligan

Przygotowanie

Wyznacz strefę pięć na pięć metrów, tuż poza polem bramkowym, a naprzeciwko pola karnego. Wybierz strzelca, stawiając go w stworzonym chwilę wcześniej polu oraz dwóch podających, po ustawiając ich po obu stronach bramki i zaopatrując ich w sporo liczbę piłek. Podziel bramkę na trzy części, używając słupków.

Ćwiczenie

Na polecenie trenera, jeden z podających dostarcza piłkę strzelcowi, który ma trzy dotknięcia futbolówki na jej opanowanie i oddanie strzału. Gracz dostaje dwa punkty za trafienie piłką przy najbliższym słupku od swojej pozycji, jeden za środkową strefę i trzy za umieszczenie jej przy dalszym pachołku. Podczas kolejnych ćwiczeń możesz podawać piłkę górą, wobec czego strzelec musi ją najpierw zgasić i oddać strzał lub też uderzyć od razu z woleja.

W czym pomaga?

Ćwiczenie sprawia, iż piłkarz bardzo koncentruje się na celności zagrań. Pozwala także na poprawę kontroli piłki i zrozumienie, czy jest idealna pozycja na boisku.

Alfred Galustian Technika

Jimmy Gilligan

Trener Akademii Nike

Więcej artykułów