Szybkie wyjście z boksów

Król prędkości z Reading poradzi ci, jak być najszybszym tuż na starc

„Kiedy już się rozpędzę, żaden boczny obrońca nie jest w stanie mnie złapać, ale mam bardzo wolny start. Jak mogę poprawić swoje osiągi na pierwszych pięciu metrach?" Billy Parsons, email.

 

Garath McCleary radzi:

„Przede wszystkim przewiduj, gdzie i kiedy się ruszyć, zwłaszcza bez piłki. Tuż przed tym, jak dołączyłem do świata profesjonalnej piłki, pewien weteran dał mi kilka cennych porad.

Kiedy Cristiano Ronaldo grał jeszcze dla Manchesteru United, wielu mówiło, że jest on leniwy, ale mój mentor twierdził: ‘Przypatrz się, co robi, kiedy nie ma przy sobie piłki. Cały czas działa w przeciwnych kierunkach. Krótkie kroki zamienia w długie, te przy linii bocznej, ścina do środka’. To jest właśnie to, co staram się cały czas robić.

Radzę młodym graczom, aby obserwowali doświadczonych, tych najlepszych i podpatrywali, co oni robią. Ja na przykład, wyciskam sporo ciężarków nogami po treningu, aby ich siłę.

Przysiady oraz praca z gumą to moje dwa główne ćwiczenia. Kilka lat temu kupiłem mały spadochron i teraz biegam z nim, zaczynając od linii bramkowej do połowy boiska. Robię dwa cykle po dziesięć powtórzeń.

To naprawdę poprawiło moją grę na skrzydle, gdyż bieganie z takim oporem, pomogło mi zbudować siłę, która jest potrzebna, aby uciec obrońcom w trakcie meczu."