Szczęśliwa bransoleta

Przestań wylewać hektolitry potu w każdym meczu. Ta „bransoletka mocy” podobno naprawdę może zwiększyć poziom energii w twoim organizmie. Wielu piłkarzy jest o tym absolutnie przekonanych, a wśród nich Darren Bent

Cała sytuacja z opaską Powerbalance Performance jest owiana delikatną mgiełką tajemniczości i magii: sylikonowa bransoleta na nadgarstek z wbudowanymi hologramami podobno wywiera pozytywny wpływ na naturalne pole energetyczne twojego organizmu, co poprawia twoją sprawność, siłę i zręczność.

Brzmi niewiarygodnie, więc dlaczego tak wielu profesjonalnych sportowców jej używa? David Beckham, Kevin Pieterson, Rubens Barichello i połowa profesjonalnych golfistów – ciężko jest zignorować ich opinię.

- Te opaski ogromnie pomogły mi w pracy na siłowni - twierdzi Darren Bent. - Nosiłem je w trakcie meczów i naprawdę zdawały się działać. Kiedy je noszę, czuję się jakbym miał w sobie więcej wewnętrznej energii. Jest to z pewnością alternatywna metoda poprawy umiejętności dla sportowców, ale ja lubię próbować tego typu rzeczy.

Bent jest do tego stopnia przekonany o cudownej mocy owych bransoletek, że namówił do ich noszenia swoich byłych kolegów z Sunderlandu: Jordana Hendersona, Asamoaha Gyana, Antona Ferdinanda i Michaela Turnera.

- Praktycznie każda rzecz we wszechświecie ma przypisaną pewną częstotliwość - zaznacza ulotka reklamowa firmy tworzącej opaski. - Niektóre spośród tych częstotliwości reaguje w pozytywny sposób z twoim organizmem, inne wręcz przeciwnie. Bransoletka poprzez kontakt z twoim naturalnym polem energetycznym pozwala twojemu ciału wejść w reakcję z naturalną, zbawienną częstotliwością wydzielaną przez hologram.

Być może tym czynnikiem wpływającym na tak dobre samopoczucie sportowców jest po prostu efekt placebo, ale Darren Bent wygląda na naprawdę przekonanego o własnej racji. - Ta opaska daje ci również psychologiczną przewagę nad rywalami, a nie ma lepszego uczucia od wrażenia możności zrobienia na boisku absolutnie wszystkiego - dodaje Bent. Amen.