Strzał i dobitka

Wyciśnij siódme poty z każdego bramkarza dzięki ćwiczeniu oferowanemu przez głównego trenera Akademii Nike, Jimmy’ego Gilligana

Przygotowanie

Ustaw dwóch napastników tuż przed linią pola karnego, po przeciwnych stronach a między nimi usytuuj trenera.

Akcja

Pierwszy gracz podaje piłkę do trenera, obiega go i podąża w kierunku bramki. Drugi zawodnik wbiega po skosie w pole karne, otrzymuje podanie od trenera i oddaje strzał. Pierwszy z napastników dobija piłkę, jeśli jest taka potrzeba.

W czym to pomaga

Przede wszystkim powyższe ćwiczenie poprawia skuteczność strzałów, zwłaszcza przy deszczowej pogodzie. Kiedy pada, piłka staje się śliska, utrudniając bramkarzowi utrzymanie jej w rękach po strzale. Dlatego właśnie uczysz drugiego napastnika, aby podążał za uderzeniem. Instruowanie graczy, aby wywierali stale presję na bramkarzu wyzwala w nich odruchy, które po pewnym czasie stają się naturalne. Dodatkowo, twój golkiper również otrzymuje dobre szkolenie, musząc mierzyć się z nieprzewidywalnymi strzałami, gdyż piłka nabiera ciekawej rotacji na mokrej nawierzchni.

Postępy

Kiedy napastnicy nabiorą nieco pewności siebie dołóż do akcji kilku obrońców. Poprawi to u twoich graczy szybkość decyzji, kiedy powinni podać, a kiedy oddać strzał. Polepszy się także ich ruch bez piłki.

Alfred Galustian Technika

Jimmy Gilligan

Trener Akademii Nike

Więcej artykułów