Sprawianie niespodzianki

Obrońca Leicester City, Sean St Ledger radzi, co zrobić, aby pokonać niezwykle trudnego rywala

- Moja drużyna dostała się do finału pucharu, ale tam czeka na nas najlepszy lokalny zespół. Jak mamy przygotować się do takiego wyzwania? – Marlon Davis, email.

Rada Seana St Ledgera:

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie i koncentracja. Jeśli tylko możesz, idź i zobacz swojego rywala w akcji.

Kiedy w reprezentacji Irlandii, miałem grać przeciwko takim ekipom jak Brazylia, Hiszpania czy też Włochy, oglądałem mnóstwo filmów z ich piłkarzami, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

Zazwyczaj, jest pewien ruch, który dany zawodnik wykonuje za każdym razem. Dzięki temu będziesz mógł przewidzieć i zapobiec jego zagraniu, jeśli tylko dobrze odrobisz lekcje.

Jeśli Leicester City ma zagrać przeciwko drużynie, która często wrzuca piłkę w pole karne, na treningach właśnie temu poświęcimy mnóstwo czasu. Celem jest odtworzenie podobnych akcji, jakie będą miały miejsce w meczu.

Oczywiście, należy oddać przeciwnikowi szacunek, na jaki zasługują, ale nie może go być zbyt wiele, gdyż pozwolisz mu się zdominować na boisku. Wykorzystuj swoje atuty, a staniesz przed szansę na wygraną."