Rooney: Przygotowania do wielkiego meczu

Napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii Wayne Rooney ujawnia swój przedmeczowy rytuał: wizualizację, spanie i muzykę Patrice Evry
Sen
Sen
Wizualizacje
Wizualizacje
Posiłki
Posiłki
Rutyna
Rutyna
Muzyka
Muzyka
Ostatnia godzina
Ostatnia godzina

Sen

„Staram się spać przynajmniej osiem godzin co noc plus godzinę lub dwie po południu. Aby sprawdzać się na treningach, wystarczy osiem godzin. Nie jestem surowy wobec siebie. Nie potrafię leżeć i zmuszać się do snu. Czekam, aż będę zmęczony, zwykle około 22-23.00, a później wstaję koło ósmej. Zauważysz różnicę, gdy nie będziesz mógł spać tak długo, co jest normalne po wieczornych meczach. Wtedy nie wracasz do domu przed północą i zasypiasz przed czwartą rano. Następnego dnia będziesz zmęczony i przełoży się to na boiskowe występy."

Wizualizacje

„Zawsze lubię wyobrażać sobie mecz w poprzedzającą go noc. Pytam człowieka odpowiedzialnego za stroje, w jakim komplecie gramy, abym sobie to wizualizował. Robię to od młodego. Pomaga mi przygotować się na sytuacje, które mogą się wydarzyć następnego dnia. Myślę o tym w łóżku. Co zrobić, gdy dośrodkowana piłka spadnie w ten sposób? Jaki ruch wykonać? Różne rzeczy sprawiają, że jesteś o jeden procent skuteczniejszy."

Posiłki

„Dzień przed spotkaniem zjem kurczaka, makaron, rybę - zwykłe rzeczy, których mogliście się spodziewać. Jeśli zaczynamy mecz wcześniej, staram się zjeść dużo poprzedniego wieczora, bo naturalnie nie można się przejeść rano. Wtedy przygotowuję płatki śniadaniowe i banana jako posiłek przedmeczowy. Jadę na stadion, gdzie są batoniki zbożowe i żele energetyczne, które można zjeść w razie potrzeby."

Rutyna

„Niektórzy piłkarze zawsze robią to samo w szatni, ale ja lubię zmieniać pewne rzeczy. Zwykle jeżdżę na rowerze przez 15 minut, potem się rozciągam i odpoczywam. Nie jestem przesądny. Staram się być skupiony i skoncentrowany. Jestem w miarę zrelaksowany w szatni."

Muzyka

„Patrice Evra lubi puszczać muzykę w szatni. [FFT: Francuski hip-hop?] Coś w tym stylu! Wszyscy słuchamy tego razem - niektórzy to lubią, inni nie. Ale lepiej słuchać czegoś wspólnie, niż żeby cały zespół miał włączone swoje iPody."

Ostatnia godzina

„Wypiję napój energetyczny na 40 minut przed meczem i później idę na rozgrzewkę, która trwa pół godziny. Dziesięć minut przed grą wracam do szatni, nakładam koszulkę, ochraniacze i zaczynamy. Ta godzina jest w porządku, ale dużo gorsza jest poprzednia godzina, w której siedzisz znudzony i już chcesz grać. Staram się odprężyć i odwrócić myśli od meczu choćby przez gry komputerowe - cokolwiek ci opowiada."