Ramires: Postaw się gigantom

Rozmiar nie ma znaczenia - nalega smukły pomocnik Chelsea i Brazylii. Ramires dzieli się z FourFourTwo radami na temat gry przy przeciwko gigantom w środku pola

1. Twardo zaatakuj

Ustal rytm meczu dzięki solidnej interwencji

"Kiedy po raz pierwszy pojawiłem się w Anglii, często upadałem i zauważyłem, że nie podoba się to kibicom. Nie nurkowałem - po prostu nie byłem przyzwyczajony do fizyczności angielskiej gry. Jak można zobaczyć, nie jestem bardzo silny, więc staram się twardo atakować, ale zawsze fair. Inaczej bym się zranił. Próbuję tak zrobić od samego początku, aby onieśmielić rywala. Wiem, że to raczej nie działa. To jak zacząć bójkę: uderzasz, a drugi oddaje i tak do końca meczu. Ale pokazujesz tym samym, że nie uciekniesz z pola bitwy."

2. Nie podchodź za blisko

Inaczej możesz zostać przepchnięty

"Nie jestem tak silny, więc przyjmując piłkę z obrońcą na plecach, staram się jak najszybciej podać. Unikam gry plecami do bramki. Lepiej mierzyć się z przeciwnikiem twarzą w twarz. Gdy pilnuję kogoś silniejszego ode mnie, nie pochodzę zbyt blisko i nie używam rąk, bo inaczej zostanę przepchnięty. Daję mu trochę miejsca i czekam na właściwy moment do nagłego ataku. Nie mogę rywalizować fizycznie, więc korzystam ze zwinności."

3. Właściwie się odżywiaj i odpoczywaj

Dieta zapewnia wspaniały balans

"Dieta i regeneracja są bardzo ważne dla właściwego samopoczucia. Dzień przed meczem zawsze jem spaghetti, puree, kurczaka lub rybę, a w dniu spotkania piję tylko wodę. Robię tak od dłuższego czasu i niektórzy się ze mnie wyśmiewają, ale zawsze skutkowało i czuję się z tym pewnie. Dlaczego więc miałbym zmieniać dietę? Po treningu idę prosto do domu, aby odpocząć, usiąść i zagrać w gry wideo. Dla mnie to bardzo ważne, tak samo jak codzienny sen po osiem godzin."

 

ĆWICZENIA RAMIRESA NA NOGI

- Wykonuję tylko ćwiczenia na nogi i ważę 70 kg; o pięć więcej niż cztery lata temu - mówi pomocnik, który zdradza swoje sekrety z siłowni.

PODNOSZENIE ŁYDEK

Umieść ramiona pod poduszkami i ustaw palce u nóg na wprost, śródstopie na podstawce, a pięty niech zwisają z krawędzi. Podnoś pięty, aż staniesz na palcach. Przytrzymaj i potem powoli opuść pięty do pozycji wyjściowej.

10 powtórzeń, 3 serie

WYCISKANIE NÓG

Zacznij w pozycji siedzącej na suwnicy do wyciskania nóg. Zbliż kolana do klatki piersiowej i ustaw stopy na platformie pod kątem 90 stopni. Trzymaj proste plecy i powoli wyprostuj nogi bez blokowania kolan na koniec ruchu. Naciskaj w kierunku pięt. Opuść ciężar do pozycji wyjściowej.

10 powtórzeń, 3 serie

UGINANIE NÓG

Połóż się na brzuchu na maszynie do uginania nóg. Niech stopy zwisają z tyłu ławki. Załóż stopy na obracanej poduszce i utrzymuj proste kolana. Powoli podnoś stopy, aż kolana będą niemal w całości zgięte. Wróć do pozycji wyjściowej.

10 powtórzeń, 3 serie