Przemieszczenie barku

Andy Mitchell radzi, jak leczyć ten wyjątkowo uciążliwy uraz

Gdzie dokładnie boli?

Odczujesz nagłe pulsowanie dookoła górnej części i na zewnątrz stawu barkowego. Czasami ból przenosić będzie się w dół ramienia. Załagodzić go można przez bańki na ramieniu i podparcie ręki.

Co to za uraz?

Nasze ramię posiada ogromny zakres ruchów, ale jest także podatne na zwichnięcia. Zderzenie z ziemią na wyciągniętym ramieniu może spowodować jego przemieszczenie. Tak samo jest w przypadku umieszczenia go w skrajnej pozycji, co powoduje ogromne rozciągnięcie więzadeł.

Spokojnie, nie umrzesz do tego!

Przede wszystkim umieść rękę na temblaku. Spowoduje to zmniejszenie bólu i poczujesz się bardziej komfortowo. Podczas dyslokacji barku mogą pęknąć kości. Ważne nerwy potrzebują ich ochrony, więc gdy ręka zostanie ustabilizowana, trzymaj głowę prosto.

Zadbaj, by to się nie powtórzyło

Zapobieganie zwichnięciom ramion nie jest łatwe, ale poprzez wzmocnienie mięśni i ścięgien można zmniejszyć szanse ich wystąpienia. Ewentualnie, jeśli już doznaliście urazu, możecie wykonać kilka ćwiczeń, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu. Pompki, skłony i podciąganie na pewno wzmocnią wasze ramiona przed kolejnymi urazami.

Alfred Galustian Zdrowie - kontuzje

Andy Mitchell

Fizjoterapeuta Bolton Wanderers

Więcej artykułów