Przedłuż swoją karierę

Jak wydłużyć karierę przez ciężką pracę i częstszy odpoczynek radzi doświadczony napastnik Kevin Phillips

„Powoli się starzeję i coraz trudniej mi się zregenerować. Jak powinienem zmodyfikować swój trening, żeby dotrzymać kroku młodzieży?" Tony Oval, e-mail

Kevin Phillips mówi:

„Choć nadal pracuję ciężko na treningach, to ze względu na swój wiek muszę więcej odpoczywać. Wypoczynek jest równie istotny jak trening i nie można go zaniedbywać.

Gdy jesteś starszy, łatwiej jest przybrać na wadze, dlatego też jestem wobec siebie surowy. Choć zawsze byłem zwolennikiem zdrowej żywności, prawdziwy klucz stanowi odpowiednio zróżnicowana dieta. Po prostu jadam na zmianę normalne jedzenie: drób, ryby, ryż, makarony, ziemniaki i warzywa.

Pamiętam też o regularnym nawadnianiu, nawet w dni wolne. Pijam napoje energetyczne przed sesją treningową oraz wodę po niej. Właściwie to piję znacznie więcej wody niż kiedyś.

Wykorzystuj swoje doświadczenie, żeby nie zostawać w tyle za młodzieżą – od czego ma się te 38 lat! Twoją największą zaletą powinna być właśnie inteligentna gra. Nie wykonuj głupich biegów na fali entuzjazmu, a zaoszczędzisz cenną energię.

Rozciąganie mięśni i utrzymywanie ich giętkich jest równie ważne – robię to także w dni wolne, w każdy poranek i wieczór. Nawet oglądając telewizję rozciągam ścięgna i golenie!”