Pokonaj mróz niczym Barcelona

Dysponujesz smartfonem? To dobrze, ponieważ technologia stosowana przez najlepsze kluby Europy będzie dla ciebie dostępna

Świat futbolu znalazł metodę na przeziębienia. Już nie trzeba będzie dłużej ciągać nosem dzięki Omegawave Pro Mobile. Ta aplikacja pozwala przezornym trenerom badać stan zdrowia piłkarzy na ich dekorowanych diamentami telefonach.

Używając pasa na klatę piersiową oraz elektrod na czole i dłoni, Omegawave Pro Mobile zmierzy pracę serca, metabolizm i funkcjonowanie systemu nerwowego w ciągu dwóch minut.

Gdy piłkarz wyśle dane z telefonu przez Internet, sztab szkoleniowy może pobrać informacje w dowolnym momencie i miejscu. Umożliwia to dostosowywanie odpowiedniego poziomu intensywności treningu dla każdego piłkarza. Oczywiście pozwala także na zapobieganie chorobom i kontuzjom.

Bjorn Rekelhof, trener przygotowania kondycyjnego Ajaksu uważa, że ta technologia stanie się jego obiektywnym spojrzeniem na sytuację. - Pomaga mi planować i dostosowywać program treningowy, aby uzyskiwać optymalne wyniki i unikać kontuzji - mówi.

Nie ma się co obawiać. Aparatura raczej nie zdradzi kaca po sobotniej imprezie. Roczny abonament wynosi 1750 zł na jednego piłkarza. Zestaw sensorów wart jest 1000 zł, a system dla trenerów kosztuje około 20 tysięcy zł. Huh... Omegawave Pro Mobile jest dostępne w systemie Android. Aplikacja na iPhone ukaże się wkrótce.