Podawaj jak Xavi: wstęp

Pragniesz dyrygować grą niczym filigranowy meastro z Barcelony? Nasze programy treningowe pokażą jak dyktować tempo gry dzięki dokładnym podaniom

Xavi Hernandez to piłkarz nad piłkarzami, zawodnik tak utalentowany, że nawet jego  rywale z boiska wypowiadają się o nim wyłącznie z ogromnym podziwem.

Legenda FC Barcelony, Johan Cruyff powiedział: „W piłce nożnej mamy piłkarzy spektakularnych, jak Messi. Ale kiedy patrzysz na Xaviego, jego sposób panowania nad piłką i dyktowania tempa gry, zdajesz sobie sprawę, że on również jest niesamowitym zawodnikiem, mimo iż kompletnie innym, niż Messi. Ciężko jest powiedzieć kto jest obecnie najlepszy. [Z mojego punktu widzenia] najbardziej spektakularny jest Messi, ale najlepszy Xavi.”

Niezastąpiona „ósemka” reprezentacji Hiszpanii jest prawdziwym generałem, mózgiem napędzającym akcje swojej drużyny narodowej i FC Barcelony. Siedząc na fotelu kierowcy Xavi splata w jedną, doskonałą całość te dwa zespoły.

Jego największa broń? Nie zaskoczymy was, podania. Te krótkie, zapewniające drużynie długie utrzymywanie się przy piłce, te długie, przerzuty dające jego partnerom mnóstwo przestrzeni na boisku oraz te rozcinające blok obronny, zabójczo niebezpieczne, prostopadłe piłki. Xavi opanował do perfekcji każde z tych zagrań.

Wyobraź sobie jakie spustoszenie mógłbyś siać na boisku posiadając w swoim arsenale zagrań umiejętność podawania piłki i wizję gry Xaviego. A teraz przestań to sobie wyobrażać i bierz się do roboty, korzystając z naszego poradnika.

We współpracy z trenerem technicznym Coerver Coaching, Alfredem Galustianem, stworzyliśmy pięć kluczowych ćwiczeń, które pomogą ci podnieść jakość podań, zarówno tych długich, lecących przez całą szerokość boiska, jak i tych krótkich, będących podstawą tiki-taki.

Alfred Galustian Technika

Alfred Galustian

Założyciel Coerver

Więcej artykułów