Podawaj jak Xavi - cz. 3

Xavi jest specjalistą od zabójczych podań, ale zanim pojawi się okazja do zagrania takiej piłki, as Barcelony często musi wykazywać się dużą cierpliwością i spokojnie rozgrywać futbolówkę w oczekiwaniu na dogodny moment do ataku. To ćwiczenie pomoże ci opanować te umiejętności

Przygotowanie

Wyznacz strefę o wymiarach 30 na 10 metrów, wraz z tunelem o szerokości czterech metrów w jej środku (wyznaczonym przez białe znaczniki na grafice). Podziel zawodników na dwie grupy i rozstaw ich na przeciwległych końcach strefy. Ustaw dodatkowego zawodnika w połowie strefy, na jednej z linii bocznych. Jego zadaniem będzie odgrywanie futbolówki zawodnikom. Daj piłkę jednej z drużyn.

Ćwiczenie

Na znak trenera zawodnik oznaczony sygnaturą A1 wymienia piłkę z klepki z dodatkowym zawodnikiem ustawionym na linii bocznej, zanim wbiegnie w tunel. Gdy gracz dodatkowy odda piłkę zawodnikowi A1, ten odgrywa ją do zawodnika oznaczonego sygnaturą B1 i biegnie za swoim podaniem nakładając pressing na piłkarza B1. B1 natychmiast wymienia piłkę z klepki z dodatkowym zawodnikiem, tak aby swoim podaniem ominąć gracza A1 i wbiega w tunel podając piłkę do zawodnika oznaczonego sygnaturą A2. Piłkarz A1 dołącza do kolejki, w której do tej pory stali wyłącznie zawodnicy z grupy B. W ten sposób ćwiczenie jest kontynuowane.

W jaki sposób to pomaga

Xavi doskonale gra krótkimi podaniami. Hiszpan często utrzymuje się przy piłce tak długo, aż otworzy się przed nim szansa do zagrania prostopadłej piłki. To ćwiczenie pomoże ci udoskonalić swoją grę kombinacyjną.

Alfred Galustian Technika

Alfred Galustian

Założyciel Coerver

Więcej artykułów