Podawaj jak Xavi - cz. 2

Być może w twoje drużynie nie będzie Xaviego we własnej osobie, ale FourFourTwo nauczy cię w jaki sposób kolekcjonować asysty. W tym ćwiczeniu pokażemy ci jak uwalniać się spod pressingu w środku pola i zagrywać prostopadłe piłki

Przygotowanie

Wyznacz strefę o wymiarach 24 na 18 metrów, składającą się z „sektora centralnego” o wymiarach 20 na 18 metrów i „sektora końcowego” o wymiarach 4 na 18 metrów. Ustaw trzy znaczniki w odległości 5 metrów od siebie każdy, w „sektorze końcowym”. Na każdym ze znaczników umieść piłkę. Na drugim końcu strefy ustaw dwa znaczniki w odległości 6 metrów od siebie. Podziel zawodników na atakujących i broniących. Graczy atakujących ustaw na linii przeciwległej do „sektora końcowego”. Obrońców ustaw na linii bocznej, na prawo od napastników.

Ćwiczenie

Obrońca oznaczony sygnaturą A1 biegnie z piłką ze swojej pozycji startowej wzdłuż dwóch znaczników ustawionych w „sektorze centralnym”. Zanim minie drugi ze znaczników zatrzymuje futbolówkę dla napastnika (B1), następnie szybko obiega drugi znacznik i biegnie do napastnika (B1), który przejął piłkę i biegnie w kierunku „sektora końcowego”. B1 musi spróbować uderzyć piłkę w taki sposób, aby strącić jedną z futbolówek ustawionych na znacznikach w „sektorze końcowym”. Napastnik musi wykonać uderzenie zanim dotrze do „sektora końcowego”.

W jaki sposób to pomaga

Pod bramką przeciwnika Xavi posiada umiejętność związania defensywy rywala i posłania zabójczej prostopadłej piłki z dużą precyzją i idealną prędkością. To ćwiczenie powinno pomóc ci w doskonaleniu i wykorzystaniu w trakcie meczu tej właśnie umiejętności.

Alfred Galustian Technika

Alfred Galustian

Założyciel Coerver

Więcej artykułów