Nowy rok, nowy ty

Richard Nugent wyjaśnia jak odzyskać utracony entuzjazm

Zresetuj swoje cele

Zawsze w styczniu zmuszam zawodników do myślenia: Jak się zaprezentowałeś w pierwszej części sezonu? Niektórzy mogli postawić sobie wysokie cele w okresie przygotowawczym, ale przed świętami Bożego Narodzenia dochodzą do wniosku, że nie wykonali w 100 procentach tego, co sobie obiecywali. Stawianie sobie nowych, krótkoterminowych celów pomoże skupić się zawodnikom na ich realizacji.

Nie żałuj sobie

Nowy sprzęt jest nowym sposobem na podtrzymanie motywacji u zawodników i odnowienie u nich zapału do gry. Zdobądź nowe stroje termoaktywne i rękawice do walki z zimnem – może nawet nowe buty. Wciąż widzę zawodników zaawansowanych wiekowo, którzy cieszą się z nowego wyposażenia. Gracze będą bardziej zmotywowani podczas treningów, będą cieszyć się grą, a ty nawet nie będziesz zwracał uwagi na pogodę.

Bądź aktywny

Ważne, aby być aktywnym, szczególnie dla amatorów, którzy mają większą przerwę między meczami w zimie. Czy jest to bieganie, czy mini-gierka ze swoimi przyjaciółmi, rób coś, aby załagodzić skutki długiej przerwy świątecznej. Nawet zwykłe wyjście na spacer może pomóc.

Spędzaj wolny czas z zespołem

Styczeń jest miesiącem, w którym często zdarza się, że mecze są odwoływane z powodu zamarzniętych boisk. W tym czasie drużynę może ominąć kilka gier lub treningów. Ważne jest, aby w takiej sytuacji drużyna była razem – czy to na treningu czy w kontaktach prywatnych. To wzmocni ducha zespołu, co jest bezcenne przy przekładaniu meczów i napiętym terminarzu.

Nie pozwól, by zimno cię zniechęciło

W tym najbardziej wymagającym momencie sezonu zespół będzie cię potrzebował bardziej niż kiedykolwiek. Jeśli nagle zdecydujesz, że nie chce ci się jechać na długi wyjazd i grać w zimnie, to zawiedziesz swoich kolegów. Jeszcze gorzej, gdy zawodnik, który zajmie twoje miejsce, rozegra mecz życia. Wtedy możesz wypaść ze składu.

Alfred Galustian Zdrowie - psychologia

Richard Nugent

Łowca talentów

Więcej artykułów