Noble: Koncentracja

Walcz za swoich kolegów z drużyny, a pokrzyżujesz niejedne plany – radzi motor napędowy West Ham United, Mark Noble

Dopasuj się

- Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić jest dopasowanie zespołu do sytuacji, nim jeszcze menadżer dokona zmian. Zmień ustawienie na 4-4-1, ponieważ przeciwnik będzie chciał zdominować posiadanie piłki i musisz mieć pewność, że uda ci się przełamać jego szyki. Umieść z przodu kogoś, kto ma jeszcze sporo energii, aby przetrzymywał piłkę, podczas gdy ty, będziesz porządkował szyki obronne.

Rozmawiaj z kolegami z drużyny

- W zeszłym sezonie graliśmy u siebie z Millwall i już w dziewiątej minucie meczu z boiska wyleciał Kevin Nolan. U mojego boku, na środku pomocy grał wtedy James Tomkins. To bardzo inteligentny gracz, jednak zazwyczaj występuje na środku defensywy. Przez cały mecz mówiłem do niego, co w danej sytuacji ma zrobić i gdzie się ustawić. Ten mecz wygraliśmy 2:1.

Zawsze można więcej

- Łatwo jest powiedzieć ‘pracowałem tak ciężko, jak tylko mogłem’, ale tak naprawdę, zawsze można znacznie więcej. Gdybyś wychodził na parking samochodowy i zobaczyłbyś, że ktoś właśnie porywa twoje dzieci, nie przestawałbyś biec, dopóki byś go nie złapał. Dobrze wiesz, iż zawsze można biec mocniej, dłużej, szybciej. W zeszłym sezonie aż sześciu naszych graczy zobaczyło czerwone kartki, ale wszyscy się poświęcali i dzięki temu uzyskaliśmy dobre wyniki.

Bądź odważny w ataku

- Wywołuj presję całym zespołem, a kiedy atakujesz, niech twoi środkowi obrońcy wyjdą najwyżej, jak tylko to możliwe, dzięki czemu sprawisz, że boisko stanie się o wiele mniejsze. Musisz być odważny, jednak także, musisz posiadać w drużynie sprytnych graczy, którzy będą wiedzieli, iż należy się uzupełniać. Wciąż możesz wygrać mecz. W minionej kampanii, Robert Green wyleciał z boiska przeciwko Blackpool w 53. minucie meczu, ale poradziliśmy sobie i wygraliśmy 4:1.