Lekkie, zielone i szybkie

Torturowanie obrońców drużyny przeciwnej i ratowanie świata jednocześnie – tak właśnie będzie wyglądał twój dzień w przyjaznych dla środowiska butach od firmy Nike

Nawet jeśli nie sortujesz na co dzień śmieci oddzielając plastik od aluminium, nadal możesz zrobić dla matki Ziemi coś dobrego wybiegając na boisko w tych ekologicznych bitach.

Naukowcy firmy Nike stworzyli właśnie najbardziej przyjazne dla środowiska buty na świecie.

Pozbyto się wszystkich zbędnych, luksusowych dodatków, buty są bardzo prosto wykonane, wyłącznie z niezbędnych materiałów. Efekt? Najlżejsze korki na świecie.

Ważące zaledwie 160 gramów, korki Nike Speed Green zostały zrobione z poddanych recyklingowi produktów i przyjaznych dla środowiska materiałów. Ciekawe co na to globalne ocieplenie?

Nie martw się o to, czy buty będą wystarczająco wytrzymałe i nie rozpadną się kiedy będziesz pędził po skrzydle, ponieważ korki zostały wykonane z niezwykle twardych nasion rącznika pospolitego.

Po krótkich poszukiwaniach w Internecie FFT odkryło, że olej rycynowy wytwarzany z tej samej rośliny może być używany jako odnawialne biopaliwo, dlatego kiedy już skończysz grać w piłkę zamiast wieszać buty na kołku spal je i ogrzej sobie dom.

Jednak jako że wyprodukowano zaledwie 2012 par tych butów wydaje nam się, że lepiej będzie jeśli posłużą ci one na boisku, a nie w domowym kominku. Walcz z zanieczyszczeniem planety na boisku, w korkach, które już niedługo będą prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Aby je zdobyć musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 zł, ale kto by się tym przejmował skoro dadzą ci one możliwość ratowania planety i doprowadzania obrońców do rozpaczy jednym ruchem prawej stopy.