Kształt przyszłości

Czy tak będzie wyglądała sesja treningowa w przyszłości? Owszem, to jest piłka nożna, ale nie taka jaką znamy

Ma wielkość i wagę normalnej futbolówki. Ale czy aby na pewno nią jest? Yyyy no więc, tak jakby. The Corpus to dziwaczny przyrząd treningowy, który podobno pomoże ci udoskonalić umiejętności piłkarskie.

Działa to na podobnej zasadzie, co trening bejsbolisty, który ćwiczy uderzając piłkę dwoma kijami (trzymanymi w obu rękach) na przemian, aby potem, w trakcie meczu normalne uderzenie wydawało mu się bułką z masłem. Identyczne skutki przynosi specyficzny trening stosowany przez dzieci z biednych dzielnic Ameryki Południowej, które zamiast piłki grają spleśniałymi mandarynkami, lub martwymi szczurami.

W przypadku The Corpus mamy do czynienia z dwoma niezależnymi, niekulistymi przyrządami treningowymi: Corpus I, przypomina podłużną hybrydę piłki do rugby i piłki nożnej (lub po prostu ogromnego tic taca), a wykonany w kształcie piramidy Corpus II, jest nieco spłaszczony, jakby Krzysztof Hołowczyc przejechał go swoim samochodem rajdowym.

Trenujesz z nimi jak z normalnymi piłkami: nieprzewidywalny sposób toczenia się przyrządów i odbijania od murawy wymusi na tobie szybsze, oraz inne od oczekiwanych, reakcje.