Książka: ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub

Zadebiutowała właśnie pierwsza w Polsce książka o jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów na świecie - „ARSENAL. Jak powstawał nowoczesny superklub”. Wszystkim fanom piłki nożnej i nie tylko polecamy tę fascynującą lekturę!

WEJDŹ NA STRONĘ WYDAWNICTWA

To jedna z najważniejszych piłkarskich historii ostatnich lat. Fascynująca, wyważona i rzeczowa opowieść o Arsenalu, zarówno poczynań na boisku jak i w sferze biznesowej. Książka opisuje jak wcielono w życie „Projekt Wenger”, który miał przeprowadzić klub przez burzliwy okres budowy nowego stadionu. Jego powstanie i zabezpieczenie finansowania tego gigantycznego projektu jest kluczową częścią tej historii. Ale równie ważne są wnikliwe analizy sportowych osiągnięć klubu pod przywództwem Wengera, jego strategia pozyskiwania młodych, utalentowanych piłkarzy i barwnie opisanych  najważniejszych graczy – tak z boiska jak i z zarządu klubu. Krok po kroku śledzimy przekształcanie się nudnego i często znienawidzonego poza Highbury Arsenalu z czasów George’a Grahama, w klub grający porywający futbol, z milionami fanów na całym świecie.

Napisana przez dwóch ludzi znających klub od podszewki: zagorzałego fana i długoletniego autora fanzinu Arsenalu oraz jedną z najbardziej wpływowych postaci futbolowego biznesu, stojącego za powstaniem Premier League jak i Ligi Mistrzów, nie proponuje żadnych łatwych usprawiedliwień i nie żałuje uzasadnionej krytyki.

To opowieść o wielkich aspiracjach i ogromnych ambicjach, które w zaskakujący sposób zaowocowały postawieniem finasowej stabilności przed sportowymi osiągnięciami.

Ułożony tematycznie tekst oferuje płynną i napisaną w dobrym tempie lekturę.

Recenzje:

„Książka opisuje wiele spraw nie poruszanych nigdzie indziej. Obejmuje swym zakresem wyniesienie i upadek Davida Deina, wraz z jego transferami i tajemnymi machinacjami, umowy sponsorskie na nazwę stadionu i logo na koszulkach, spekulacje na rynku nieruchomości, zbędne gwiazdy, bezwzględność Wengera, wyniesienie i upadek Edelmana, system skautingu, problemy finansowe, budżety transferowe, dymisje w zarządzie, nadejście zagranicznych inwestorów, zaprzestanie prac nad nowym stadionem i wiele innych spraw. A wszystko to na tle budowy trzech różnych drużyn przez Le Bossa. To zajmująca lektura. Spodoba się każdemu fanowi Arsenalu, którego zainteresowanie wykracza poza samą piłkę”.
Arsenal World

„Napisana ze znajomością rzeczy książka o wyzwaniach i niebezpieczeństwach czyhających na klub w czasie transformacji”
Kevin McCarra, The Guardian

„Fascynująca nowa książka”
The Observer

„Nie zawiedziecie się”
Patrick Barclay, autor Mourinho. Anatomia zwycięzcy

Wielu autorów próbowało wyjaśnić, co czyni Arsenal klubem tak powszechnie docenianym, nawet przez zażartych wrogów. Ta ksiązka jest najbliższa wyjaśnienia tego fenomenu, oferując uprzywilejowany wgląd w fascynujące połączenie tradycji i nowoczesności jakim jest obecny Arsenal oraz w niezwykłe metody i motywacje jego przywódcy, Arsena Wengera.
Andrew Shields, Time Out

Więcej informacji: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.html?co=print&id=K5512