Kalou o byciu superrezerwowym

Kalou o byciu superrezerwowym

„Zawsze zaczynam mecze swojej drużyny z ławki. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby wpłynąć na losy gry po wejściu na boisko?" Tom Bencott, e-mail

Salomon Kalou mówi:

„Najważniejsze w byciu zmiennikiem jest to, aby cieszyć się grą w piłkę za każdym razem. Niektórzy zbytnio przejmują się liczbą minut na boisku, ale nie można tak myśleć.

Moja filozofia gry, nieważne czy jako zmiennik, czy jako podstawowy gracz, polega na wykonywaniu swojej pracy. Nigdy nie zapominaj, że nawet jako zmiennik możesz wykonać bardzo ważne zadania dla drużyny. Kiedy zostajesz wywołany do gry, musisz wejść skoncentrowany.

Dla pewności siebie rezerwowego bardzo ważny jest pierwszy kontakt z piłką. Zawsze powtarzam sobie podczas wchodzenia na murawę: "Jeśli pierwszy kontakt będzie dobry, to dzisiaj zagram dobrze".

Podczas siedzenia na ławce nie powinieneś obserwować meczu, jak kibic. Zawsze koncentruję się na mojej strefie boiska, aby zobaczyć co robi zawodnik rywala w tym miejscu. Odnotowuję sobie w głowie, co robi dobrze, a co źle. Myślę jak go pokonać, gdy już wejdę do gry. Rób tak, a będziesz gotowy zrobić różnicę."