James Milner: Wykorzystywanie treningów

Nie chodzi tylko o kondycję i taktykę. Pracoholik z Manchesteru City wyjaśnia znaczenie dawania z siebie wszystkiego podczas każdych zajęć
Pierwszy trening to regeneracja
Pierwszy trening to regeneracja
Zorganizuj i zaplanuj stałe fragmenty gry
Zorganizuj i zaplanuj stałe fragmenty gry
Porozciągaj się, aby od razu wejść w rytm
Porozciągaj się, aby od razu wejść w rytm
Niech celne strzelanie wejdzie ci w nawyk
Niech celne strzelanie wejdzie ci w nawyk
Zadbaj o regenerację jeszcze przed prysznicem
Zadbaj o regenerację jeszcze przed prysznicem
Pracuj nad zapomnianymi mięśniami na siłowni
Pracuj nad zapomnianymi mięśniami na siłowni

Czasem warto odpuścić

Kiedy trenujesz dzień lub dwa po meczu, delikatnie sobie odpuść. Graliśmy w sobotę, dlatego na poniedziałkowym treningu będę prawdopodobnie nieco napięty lub będę miał drobny uraz po rywalizacji. Ważne, aby nie trenować na pełnych obrotach tuż po meczu. Delikatny jogging, lekkie ćwiczenia i rozciąganie nadadzą się idealnie. Pierwsze zajęcia w tygodniu mają pomóc ci się zregenerować i przygotować do następnej kolejki.

Nie zapominaj o taktyce

Środa jest zdecydowanie bardziej intensywna i o wiele więcej pracujemy nad taktyką, ustawieniem drużyny i stylem gry rywala. Piłkarze muszą pamiętać, że należy poświęcić elementom takim, jak organizacja przy stałych fragmentach równie dużo czasu, co kondycji i umiejętnościom. Amatorskie drużyny czasem o tym zapominają, ale to prawda na każdym poziomie. Dobrze ułożone zespoły prawie zawsze osiągają właściwe wyniki.

Przygotuj się na trening

Czasami wykonuję wstępną rozgrzewkę przed treningiem. Zajmuje około 15 minut przed rozpoczęciem zajęć i polega na jeździe rowerem treningowym w celu pobudzenia krwi w nogach. Potem rozdzielamy się na małe grupy, ćwiczymy i rozciągamy się. Wykonujemy wolne ruchy i dynamiczne rozciągnięcia, takie jak wysokie wykopy, aby nasze mięśnie odpowiednio się rozgrzały. Dzięki temu nie wychodzimy na boisko zupełnie zimni.

Zakończ pozytywnym akcentem

Co jakiś czas zostaję i ćwiczę wykończenie akcji lub rzuty karne. Strzelenie kilku bramek jest miłe i pozwala poczuć, że właściwie przygotowujesz się do meczu. Tak jak w przypadku spotkań, można mieć lepszy lub gorszy trening. Zapakowanie piłki do siatki pomoże zakończyć dzień pozytywnym akcentem. Przenieś to właściwe nastawienie na następny mecz.

Proteiny i to szybko!

Proteiny są ważne dla regeneracji mięśni, dlatego zawsze piję proteinowy napój po treningu. Należy ich dostarczyć jak najszybciej, aby prędzej dojść do siebie. Później możesz udać się pod prysznic lub coś zjeść. Mój posiłek po treningu składa się z wielu protein - steka, kurczaka lub ryby - w połączeniu z węglowodanami, np. makaronem, ryżem lub ziemniakami. Staram się dodać do tego warzywa, aby odpowiednio zbalansować ten posiłek.

Pracuj nad tułowiem

Podnoszę ciężary, bo pomaga mi to w meczach. Ale nie chodzi tu o nabieranie masy, ponieważ trzeba zachować jak największą gibkość i dynamikę na boisku. Używam ciężarów do zwiększenia siły i robię to dzięki pracy nad tułowiem [ciało bez rąk i nóg]. Te mięśnie nie są zawsze wykorzystywane przy zwykłych treningach, ale trzeba być mocnym, nawet, gdy stracisz równowagę. Do tego służą ciężary.