Gole ze skrzydła

Dodaj bramkostrzelność do swojej gry na skrzydle ze wskazówkami Toma Ince’a z Crystal Palace i reprezentacji Anglii U21

„Jestem skrzydłowym w mojej drużynie i potrafię wykończyć akcję, ale nigdy nie dochodzę do pozycji strzeleckich. Co powinienem zrobić, żeby zdobywać więcej goli?” Ryan Hambel, przez Twittera

 

Tom Ince mówi:

„Jako skrzydłowy stosunkowo łatwo możesz się uwolnić. Kluczowe jest podjęcie ryzyka, kiedy skrzydłowy po przeciwnej stronie ma piłkę.

Musisz raczej przewidywać, a nie reagować na to, co sięwydarzy. Pomyśl, gdzie spadnie piłka, żebyś znalazł się tam, jeśli nadarzy się dobra okazja strzelecka.

Wielu skrzydłowych nie lubi uderzać piłki głową.Ja sam strzeliłem główką tylko jedną bramkę. Niezbędne jest, żebyś wszedł w pole karne i nie obawiał się sytuacji, w której możesz ucierpieć.

W przeszłości mówiło się skrzydłowym, żeby czekali na piłkę na linii, ale obecnie wiele zespołów występuje z jednym napastnikiem w ustawieniu 4-3-3. To znaczy, że musisz być bardziej elastyczny i czasami grać jako środkowy pomocnik, a nawet napastnik.

Elastyczność jest równie ważna dla skrzydłowego, ponieważ na przestrzeni ostatnich lat piłka nożna bardzo się zmieniła pod względem taktyki.”