Główkuj jak Drogba

Trener od techniki Alfred Galustian radzi co robić, by grać głową jak maszyna do strzelania goli z Wybrzeża Kości Słoniowej

Wyskocz do piłki w idealnym momencie

Teoria: Jeśli chodzi o główkowanie, najważniejsze elementy to wyczucie czasu, technika i siła. Drogba wyskakuje do górnej piłki w idealnym momencie. Spotkaj się z piłką w momencie, kiedy osiągasz maksymalny pułap wyskoku. Rozłóż szeroko swoje ramiona i nie pozwól obrońcom, aby wytrącili cię z równowagi.

Praktyka: Stań osiem metrów od kolegi z drużyny i poproś go, by wyrzucał ci górne piłki, które będziesz do niego odgrywał głową w wyskoku. Po każdym odegraniu zrób przysiad. Powtórz ćwiczenie 10 razy w szybkim tempie.

Uderz piłkę

Teoria: W główkowaniu absolutnie kluczowe jest to, abyś ty uderzył piłkę zamiast po prostu pozwolić, by to ona uderzyła w ciebie. Skup się na futbolówce. Upewnij się, że nikt spośród zawodników stojących wokół cię nie rozprasza i staraj się uderzyć piłkę czołem. Gdy dojdzie do kontaktu, przechyl głowę w dół, aby celować w dolny róg bramki.

Praktyka: Nic nie poprawia celności w główkowaniu lepiej od piłeczki tenisowej. Stań osiem metrów od kolegi z drużyny i po prostu staraj się główkować z nim piłeczką tenisową najdłużej, jak to możliwe. Z czasem zaczniecie pobijać własne rekordy: 10, 20, 30, powtórzeń. Powyżej 30 razy to już naprawdę niezły wynik.

Włóż ramiona w uderzenie

Teoria: Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż przy uderzeniu głową duża część mocy pochodzi z twoich rąk. Kiedy przygotowujesz się do zagrania głową, wyciągnij ręce przed siebie. Potem gwałtownie przyciągnij je do siebie w momencie kontaktu piłki z głową. Pracuj niczym wioślarz machający wiosłami. To nada twoim mięśniom karku odpowiedni impet w momencie uderzania piłki.

Praktyka: Stań osiem metrów od kolegi z drużyny i każ mu rzucić piłkę w twoim kierunku z dużą siłą. Podbij piłkę klatką piersiową i odegraj ją z powrotem do partnera głową.Skoncentruj się na nadaniu piłce dużej mocy dzięki wymachowi ramion.

Alfred Galustian Technika

Alfred Galustian

Założyciel Coerver

Więcej artykułów