Gareth Bale: Strzelaj gole z rzutów wolnych

Masz już dość ciągłego przenoszenia piłki ponad poprzeczką przy rzutach wolnych? FourFourTwo ma na to radę. Gareth Bale daje kilka wskazówek, które sprawią, że staniesz się specjalistą od uderzania stojącej piłki

„Moje strzały z rzutów wolnych nigdy nie trafiają do celu. Co robić, aby poprawić celność?" Darren Lynch, e-mail

Gareth Bale mówi:

„Trenuje wykonywanie rzutów wolnych po każdej sesji treningowej przez 30 minut, a czasem nawet godzinę, w zależności od tego jak dobrze mi idzie i jak męczący był trening.

Mam świadomość tego, że muszę stale ćwiczyć ten element gry, aby się udoskonalać. Zazwyczaj celuję tak, aby piłka trafiła do siatki na wysokości środka bramki. Chyba, że wykonuje rzut wolny z naprawdę bliskiej odległości - wtedy uderzam nisko i z bardzo dużą siłą.

Musisz być wszechstronny. W innym wypadku bramkarze rywali będą doskonale wiedzieć jak zamierzasz uderzyć piłkę. Ale prawda jest taka, że jeśli strzelisz dokładnie tak, jak tego chciałeś i w to miejsce, w które zaplanowałeś, to twoje uderzenie zawsze będzie bardzo trudne do zatrzymania. Zazwyczaj już zaraz po kopnięciu wiem, czy piłka wpadnie do siatki.

Upewnij się, że twoja stopa postawna znajduje się tuż obok piłki i staraj się uderzyć futbolówkę delikatnie od bocznej strony, aby nadać jej niezbędną rotację. Podążaj stopą za uderzeniem, by moc strzału była większa.

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, a strzelenie gola z rzutu wolnego to jedno z najpiękniejszych uczuć w piłce nożnej!”

Alfred Galustian Technika

Gareth Bale

Skrzydłowy Realu Madryt

Więcej artykułów