Gareth Bale: Moje ulubione triki

Błyskotliwy skrzydłowy Tottenhamu opowiada FourFourTwo w jaki sposób najbardziej lubi dryblować wokół przeciwników

Każdy lubi imponować zadziwiającymi trikami, ale pamiętajcie, że trening czyni mistrza!

Balans

„Drybling polegaja na zmyleniu przeciwnika. Tworzysz wrażenie, iż chcesz zagrać piłkę swoją lewą stopą, którą po prostu przekładasz nad piłką i opierasz na niej swój ciężar ciała, wykonując balans. Przeciwnik wykonuje ruch za twoją stopą, a ty zaczynasz prowadzić futbolówkę zewnętrzną częścią prawej stopy. Messi wykonuje ten zwód nie patrząc na piłkę lecz na przeciwnika lub przed siebie. Trudne, ale nie niewykonalne. Próbuj!"

Nożyce

„Kolejny zwód to nożyce. Przełóż lewą stopę nad piłką na prawą stronę, a następnie zagraj piłkę w prawą stronę, zewnętrzną częścią prawej stopy. Klasyczny zwód przyprawiający obrońców o zawrót głowy."

Wycofanie

„Wycofanie jest troszkę trudniejsze, ponieważ musisz wycofać piłkę za siebie podeszwą lewej stopy i zagrać ją w prawą stronę, tak aby ominęła twoją prawa stopę. Wtedy możesz zacząć ją prowadzić prawą nogą. Zaawansowany trik!"

Ruletka

„Ostatnim zwodem jest ruletka. Połóż prawą stopę na piłce i wykonaj z nią obrót o 180 stopni. Następnie zacznij prowadzić piłkę lewą nogą. Wszystkie te zwody wprowadzają odrobinę kreatywności i magii do twojej gry. A właśnie to chce zobaczyć publika!”

Alfred Galustian Technika

Gareth Bale

Skrzydłowy Realu Madryt

Więcej artykułów