Drybluj z Garethem Balem: część pierwsza

Wprowadź to ćwiczenie stosowane przez Garetha Bale’a do swojej sesji treningowej, a będziesz mijał rywali niczym slalomowe tyczki i wykańczał akcje z przytupem
Zaatakuj pachołki
Zaatakuj pachołki
Przebij się przez środek
Przebij się przez środek
Wykończ akcję strzałem
Wykończ akcję strzałem

„Jestem niezłym dryblerem, ale muszę poprawić swoje wykończenie akcji. Co mogę zrobić, aby poprawić strzały na bramkę, oddawane w pełnym biegu?" Nick Wlater, e-mail

Gareth Bale mówi:

„To ćwiczenie może wydawać się dosyć trudne, ale należy do moich ulubionych. Ustaw 14 pachołków dosyć blisko siebie, ale w sposób losowy, tak aby utworzyły niewielkie koło. Następnie przebiegnij z piłką przy nodze pomiędzy nimi w taki sposób, aby futbolówka nie dotknęła żadnego z nich i oddaj strzał na bramkę.

Będziesz potrzebował doskonałej kontroli nad piłką, aby wykonywać to ćwiczenie na pełnej szybkości. Następnie podnieś głowę, zdecyduj, w które miejsce chcesz uderzyć piłkę i zrób to.

Strzały z dystansu nigdy nie należały do najczęściej używanego przeze mnie elementu futbolowego rzemiosła. Ale jeśli już decyduje się na ich oddawanie, to zawsze strzelam wewnętrznym podbiciem, gdy stawiam na precyzję uderzenia, a prostym kiedy najważniejsza jest dla mnie siła i szybkość poruszania się kopniętej piłki.

To ćwiczenie pozwoli pracować nad wszystkimi najważniejszymi elementami układanki – szybkością, panowaniem nad piłką, zwinnością i umiejętnością wykańczania akcji.”

Alfred Galustian Technika

Gareth Bale

Skrzydłowy Realu Madryt

Więcej artykułów