Drybluj jak Iniesta: cz. 2

Zaczaruj nadciągającą piłkę i przyjmij ją bez żadnego kłopotu. Wszystko, co musisz zrobić to wykorzystać poniższe ćwiczenie w codziennym treningu.

Przygotowanie

Wyznacz strefę o wymiarach 10 na 10 metrów. Ustaw jednego zawodnika w centrum powstałego rombu, a czterech innych w jego narożnikach. Każdy z zawodników stojących na obwodzie posiada piłkę.

Ćwiczenie

Na zmianę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zawodnicy stojący w narożnikach podają piłkę do gracza w środku, który dotyka jej tylko dwa razy: po raz pierwszy po to, by ją przyjąć, po raz drugi – by ją odegrać z powrotem. Gracz w środku ma 15 sekund, aby wymienić z partnerami jak najwięcej podań. Nakaż zawodnikowi w środku używać zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej części stopy przy przyjmowaniu i odgrywaniu piłki. Zwiększ trudność ćwiczenia nakazując zawodnikom stojącym na obwodzie podnoszenie piłki przy jej podawaniu.

W jaki sposób to pomaga

Niezależnie od tego pod jakim kątem, na jakiej wysokości, czy z jaką siłą leci piłka posłana do Andresa Iniesty, ten zawsze jest w stanie ją przyjąć, przedryblować rywala i oddać piłkę do partnera z drużyny. W tym ćwiczeniu, prosząc zawodnika stojącego w centrum o radzenie sobie ze wszelkiego rodzaju podaniami, uczysz go i przyzwyczajasz do wykorzystania najróżniejszych technik przyjmowania piłki. Dzięki temu znacznie zwiększy się jego umiejętność opanowania podań, nawet tych nieudanych i zbyt mocnych.

Alfred Galustian Technika

Alfred Galustian

Założyciel Coerver

Więcej artykułów