Czego możesz się nauczyć z... hokeja na trawie

Richard Mantell, obrońca Reading, Anglii i Wielkiej Brytanii mówi jak poprawić swoją skuteczność przy stałych fragmentach gry

Znaj swoje zadania

W hokeju na trawie stałe fragmenty gry są kluczowe. Masz tylko dwie lub trzy okazje na spotkanie, dlatego musisz z nich skorzystać. Podobnie jest w futbolu. Na treningu poprzedzającym dzień meczu powinieneś pracować nad stałymi fragmentami. Każdy zawodnik musi znać swoją rolę i wiedzieć jak poruszać się przy ich wykonywaniu.

Bądź innowacyjny

Stałe fragmenty to świetna broń dla drużyny atakującej, ale mogą stać się przewidywalne i łatwe do obrony. Trzeba wprowadzać innowacje, mieć więcej niż jeden sposób na rozegranie. Gracze muszą być gotowi na dobitkę, jeśli bramkarz nie złapie piłki za pierwszym razem.

Skoncentruj się na słabościach

Nawet bez wysokiej klasy sprzętu do analizy oraz materiałów dostępnych na najwyższym poziomie, powinieneś zwracać uwagę na potencjalne luki i szanse, które się przed tobą otwierają. Czy ten obrońca jest wolny? Czy innego łatwo minąć? W którą stronę lubi rzucać się bramkarz? Wszystkie te drobnostki mogą zrobić wielką różnicę.

 

Zobacz także:

Czego możesz się nauczyć z... biegu przez płotki

Czego możesz się nauczyć z... piłki ręcznej

Czego możesz się nauczyć z... snookera

Czego możesz się nauczyć z... darta

Czego możesz się nauczyć z... rugby union

Czego możesz się nauczyć z... rugby league

Czego możesz się nauczyć z... biegania długodystansowego

Czego możesz się nauczyć z... kolarstwa