Co o tobie mówi twój wygląd?

Modny chłopczyk w różowych korkach, czy też może ojciec na boisku? Przeczytaj nasz poradnik, zawierający opis trzech różnych typów piłkarzy i dowiedz się, do której kategorii pasujesz najlepiej.

Model

Podstawy stylu: modna fryzura, święcące korki, diamentowe kolczyki, krzykliwe tatuaże.

Ikony stylu: Djibril Cisse, Cristiano Ronaldo, Neymar.

Opinia eksperta:

- Klasyczna stylistyka samca alfa: pasująca idealnie do osób, które są pewne siebie i liczą na indywidualne sukcesy – mówi znawca mowy ciała, Judi James. – Uważają się za niezwyciężonych, cieszą się z bycia w centrum uwagi, ale pod tymi wszystkimi bajeranckimi gadżetami są niezbyt pewnymi siebie dziecinnymi facetami. Żyją w świecie własnej fantazji, przez co, nie wiedzą, jak się obronić przed krytykę, gdy sprawy nie idą po ich myśli. Wtedy zaczyna się dążenie do auto-destrukcji.

Opinia piłkarza:

- To co widzisz, jest najczęściej tym, co dostajesz: to osoby bardzo medialne, które są skłonne porzucić swoje zabawki, gdy tylko coś idzie nie po ich myśli – mówi pomocnik Torquay United, Craig Easton. – Mogą być gorący i zimni jednocześnie. Jeśli są w formie, są w stanie jednym zagraniem wygrać mecz. Jednak ci gracze nie wniosą zbyt wiele do drużyny, jeśli nie jesteś akurat w posiadaniu piłki.

Porządny obywatel

Podstawy stylu: Zwykłe buty, krótka fryzura, powojenne bitwy i złamany nos.

Ikony stylu: Scott Parker, Phil Jagielka, Steven Gerrard.

Opinia eksperta:

- Jako przykładowy model ojca – również na boisku – tacy piłkarze skupieni są na kierowaniu zespołem, za każdym razem przekładając dobro drużyny nad indywidualną chwałę – ocenia James. – Emocjonalnie silni, żądają lojalności i wysiłku. Jako perfekcjoniści, wymagają od innych gry na najwyższych obrotach. To prości faceci, z bezpośrednim podejściem do życia. Gra według zasad, zawsze dając z siebie wszystko.

Opinia piłkarza:

- To typ piłkarza, którego zawsze chcesz mieć u swojego boku, kiedy sytuacja zaczyna się komplikować – wyjaśnia Easton. – Chociaż czasami może brakować im umiejętności technicznych, nadrabiają to determinacją i zdolnościami organizacyjnymi. Takie osoby są wzorcami w szatni.

Elegancki zawadiaka

Podstawy stylu: Niechlujna broda, długie i gęste włosy (najczęściej związane z tyłu), opaski a’la surfer , stylowe buty.

Ikony stylu: Jonas Gutierrez, Andrea Pirlo, Genarro Gatusso.

Opinia eksperta:

- Myśliciel, często też filozof. W wolnym czasie może nawet pisać wiersze – wyznaje James. – Lubi być cool i widzieć, że ma jakieś życie poza boiskiem. On nigdy nie zastrasza przez swoją fizyczność, ale chce dominować intelektualnie. Wydaje się być wyluzowany, jednak nie cierpi głupców, a kiedy ma do wykonania jakieś zadanie, może wyglądać na przerażająco skupionego.

Opinia piłkarza:

­- Ci faceci są przypuszczalnie najbardziej ekscentrycznymi członkami drużyny, ale także najczęściej to najwięksi profesjonaliści, ze względu na to, jak podchodzą do swojej pracy – przyznaje Easton. – Świecą przykładem, jednak wiedzą też, kiedy należy się pośmiać. Poza boiskiem, często można ich spotkać czytających książki, grających na jakichś instrumentach, czy nawet malujących. Niemniej, nie ma żadnych wątpliwości, iż to futbol jest ich głównym życiem i są całkowicie napędzani przez sukces.