Przygotowanie psychiczne

Pomocnik reprezentacji USA i Tottenhamu o technikach, które pomagają mu przygotować się mentalnie do gry

W jaki sposób przygotowuje się pan psychicznie do gry?

Staram się nie stresować meczami, ponieważ wywołuje to spadek wydajności. Rankiem po prostu oglądam bajki z moją córką, najczęściej The Mickey Mouse Club. Myślę, że klubowy psycholog sportowy mógłby w tym mi pomóc, ale ja tego nie potrzebuję, ponieważ od tego jest moja rodzina.

Czy istnieją jakieś specjalne techniki, których pan używa?

Czasami myślę o strzelaniu goli, ale nie do tego stopnia, aby mnie to zestresowało. Zdarza się, że już w autobusie przygotowuje się do spotkania, słuchając muzyki. Lubię rap, ponieważ potrafi ona nastroić mnie do gry, a w szczególności takich raperów jak Lil Wayne czy Slim Thug.

Po porannej pobudce w sobotę w jaki sposób przygotowuje się pan do gry?

Polecam jeść śniadanie i obiad. Osobiście wolę zjeść coś lekkiego i spać jak najwięcej. Śpię zwykle do około 10:30, a następnie idę do pobliskiego sklepu, aby kupić szynkę i serową bagietkę. Z reguły stawiamy się na stadionie około godziny 13:15 i oglądamy nagrania wideo, analizujemy stałe fragmenty gry, aby każdy wiedział co robić podczas meczu.

Co lubi pan robić przed rozpoczęciem spotkania?

Gdy schodzę spocony z rozgrzewki, najczęściej mam przy sobie butelkę napoju energetyzującego. Przed wyjściem do gry piję nieco wody i jem połowę batonika energetyzującego. Wtedy jestem gotowy.

W jaki sposób odzyskuje pan siły po meczu?

W niedzielę, jeśli mamy mecz w środę lub w poniedziałek, gdy nie ma spotkania w środku tygodnia, wybieram się do łaźni lodowej. Wsiadam na rower, aby pozbyć się zbędnego kwasu mlekowego z moich nóg przed rozpoczęciem kolejnego tygodnia treningów.

Alfred Galustian Porady

Clint Dempsey

Pomocnik Tottenhamu i USA

Więcej artykułów