Clint Dempsey: Jedz jak gwiazda

Zawodnik Tottenhamu i reprezentacji USA o diecie i unikaniu jedzenia na wynos

Co pan je i pije w trakcie tygodnia? Jak ważne jest ścisłe przestrzeganie diety?

Nie jest zbyt szalone i ścisłe. Staraj się jeść warzywa i owoce oraz, oczywiście, dużo węglowodanów. Klub zapewnia ci witaminy, a ja sam biorę glukozaminę dla moich kończyn. Musisz uważać na to co jesz, bo w Fulham co dwa tygodnie mieliśmy badania poziomu tłuszczu. Musiało być poniżej 10%. Idzie mi w porządku, ale zawsze jestem na krawędzi.

Jak ważna jest woda i napoje energetyczne?

Zawsze piję dużo wody, aby być nawodnionym. To chroni przed naderwaniem mięśni. Co jakiś czas piję też colę, co nie powinno przeszkadzać. Po treningu sięgam po szejki proteinowe.

Czy czuje się pan ociężały, gdy zje pan niezdrowe jedzenie lub wypije piwo?

To tak bardzo na ciebie nie wpływa, ale trzeba zachować umiar. Nie trzeba być tak bardzo surowym i zabraniać sobie jedzenia lub picia czegokolwiek. Trzeba żyć swoim życiem, które jest za krótkie, aby odmawiać sobie rzeczy, które przynoszą ci radość. Co jakiś czas piję piwo lub lampkę wina, a nawet zjem deser.

Czy zamówił pan kiedyś chińskie jedzenie na wynos w piątkowy wieczór i żałował podczas gry?

Nie, nigdy przed meczem. W tym czasie trzeba się kontrolować. Wcześniej w tygodniu, szczególnie po meczu, można się nieco oszukać. Ale przed grą trzeba jeść dania przygotowane w domu lub iść do restauracji z bardzo zdrowym jedzeniem. Ja jem dużo makaronu, krewetek lub homara.

Alfred Galustian Porady

Clint Dempsey

Pomocnik Tottenhamu i USA

Więcej artykułów