Celne strzały z wielką siłą

Rozrywaj swoimi strzałami siatkę w bramce zanim bramkarz zdąży mrugnąć dzięki radom Alana Shearera - legendarnego snajpera, obdarzonego zabójczym instynktem strzeleckim

 „Zawsze kiedy znajduje się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, psuje wykończenie akcji. Co robić, aby uderzać mocno i zarazem precyzyjnie?” Peter Cohan, e-mail

Alan Shearer mówi:

„Najważniejszą rzeczą przy uderzaniu piłki z dużą siłą jest nakrycie jej kolanem i pochylenie głowy w momencie oddawania strzału. To utrzyma ją nisko nad ziemią.

Najwięcej siły generuje kopnięcie piłki prostym podbiciem, jednak trenuj również używanie wewnętrznego i zewnętrznego podbicia przy wykańczaniu akcji. Dzięki temu uzyskasz pewność siebie i przekonanie, że w sytuacjach jeden na jednego jesteś lepszy od bramkarza.

Jeśli odchylisz się w momencie uderzenia, piłka poleci kilka pięter w górę. Jeśli ją nakryjesz, istnieje przynajmniej 50 procent szans, że trafisz w bramkę.

Kluczem jest uderzenie w bramkę. Możesz mieć najsilniejsze kopnięcie na świecie, ale jeśli nie trafiasz piłką w bramkę, to jest ono zupełnie bezwartościowe.

Bardzo często na podjęcie decyzji o strzale masz ułamek sekundy i właśnie tym, co cechuje znakomitych piłkarzy jest umiejętność podjęcia właściwej decyzji i precyzyjnego wcielenia jej w życie.

Siła fizyczna będzie ci potrzebna do skutecznej walki o pozycję z obrońcami, ale również do nadania uderzeniu odpowiedniej mocy. Osobiście bardzo ciężko pracowałem na siłowni od 16 do 22 roku życia i to bardzo pomogło mi w dalszej karierze.”