Bez presji

Pomocnik Manchesteru City Yaya Toure radzi, co zrobić, aby zmienić swój sposób myślenia poprzez różne sztuczk

- Jestem kluczowym graczem w swojej drużynie, ale podczas ważnych spotkań nie wytrzymuję ciśnienia. Jak Ty to robisz, iż radzisz sobie z oczekiwaniami? – Liam Walton, email.

 

Yaya Toure radzi:

„Skup się na znaczeniu rzeczy, które chcesz osiągnąć i na tym, jak możesz tego dokonać.

Podczas kilku ostatnich meczy minionego sezonu udało mi się odciąć od paru niepotrzebnych zakłóceń. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać Premier League, więc wszystko, co robiła nasza drużyna, musiało zwiększać nasze szanse na triumf.

Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Ufam swoim partnerom z drużyny i wierzę w ich możliwości. Nigdy też nie kwestionuję taktyki, jaką dobierze menadżer na dany mecz.

To pomaga mi zachować spokój, nawet wtedy, kiedy nie wszystko układa się zgodnie z planem. Wszyscy mobilizujemy się wzajemnie i stale komunikujemy na boisku, dzięki czemu tworzymy wielką sieć wsparcia, którego stale potrzebujemy. Wszystkie nasze cele osiągamy wspólnie, a nie indywidualnie.

Przed spotkaniami lubię posłuchać spokojnej i cichej muzyki, zresztą podobnie jak w życiu codziennym. Agresywne i głośne dźwięki, które mają motywować przed spotkaniami, odbieram jako hałas. Denerwują mnie i przyprawiają o ból głowy.

Przed ważnymi meczami wolę słuchać czegoś, co mnie uspokoi, niż nakręci"