Bądź twardy w starciu z rywalem

Wygrywaj pojedynki, w których masz 50 procent szans na zwycięstwo, wzmacniając swoje górne partie ciała i wytrzymałość kręgosłupa

1. Na brzuchu

Ułóż się w pozycji jak do pompki. Napnij mięśnie, utrzymując nogi i plecy prosto. Wytrzymaj w tej pozycji przez 20 sekund. To najlepsze ćwiczenie, jakie możesz zrobić, aby wzmocnić swój kręgosłup.

2. Na boku

Połóż się na lewym boku, opierając się na przedramieniu.  Stopy razem. Unieś biodra, aż twoje ciało utworzy prostą linię – od kostek aż po ramiona. Wytrzymaj tak przez 20 sekund. Powtórz ćwiczenie na prawym boku.

3. Krzyżowa pompka

Połóż się płasko na brzuchu, z rękami po bokach, w jednej linii z ramionami. Teraz odepchnij się nimi od podłogi najwyżej jak tylko potrafisz, po czym powróć powoli do pozycji wyjściowej. Powtórz sześć razy.

4. Wymachy kończyn

Uklęknij “na czworakach”. Podnieś z podłogi prawe kolano i lewe ramię. Opuść je z powrotem i powtórz, zmieniając kończyny. Wykonaj ćwiczenie sześć razy dla każdej z nóg.

5. Praca kolanem

Połóż się na którymś boku ze złączonymi kolanami oraz ze stopami w jednej linii z plecami. Powoli podnieś górne kolano, nie wykonując ruchów miednicą. Powtórz dziesięć razy i wykonaj na drugim boku.

6. Unoszenie wyprostowanej nogi

Połóż się na boku, nogi prosto, stopy razem. Podnieś górną nogę, utrzymując palce u nóg w tym samym kierunku. Wróć do pozycji startowej. Wykonaj po dziesięć razy dla każdej z nóg.