7 motywatorów

Bradley Bush z InnerDrive pomoże ci przygotować się psychicznie do wielkiego meczu

Przygotowanie

Wysypiaj się w nocy, jedz zdrową żywność i spakuj rzeczy na trening na długo przed jego rozpoczęciem. Każdy powtarza to zdanie bez przerwy, mimo tego piłkarze nadal nie potrafią należycie przygotować się do gry. A jeśli nie potrafisz przygotować się do gry, to przygotuj się na porażkę.

Słuchaj głośnej muzyki w szatni

Muzyka potrafi podnieść poziom intensywności i przyspieszyć tętno bicia serca do poziomu podobnego do tego, jaki zawodnicy osiągają w trakcie meczu. Wybierz piosenkę, która podoba się wszystkim członkom zespołu, lub taką, z której słowami pozostali koledzy z drużyny będą mogli się utożsamiać. Kiedy przeciwnicy usłyszą to dudnienie w ścianach od razu uświadomią sobie, że czeka ich ciężka przeprawa.

Bądź głośny

Bycie głośnym i pozytywnie nastawionym uwalnia hormon DHEA, który sprawia, że zaczynasz mieć dobre samopoczucie i łatwiej koncentrujesz się na czekającym cię spotkaniu. Piłka nożna to sport drużynowy, więc jeśli wszyscy piłkarze potrafią być solidarni, lojalni i osiągnąć jedność, przeciwnik natychmiast zacznie odczuwać zniechęcenie i strach.

Twarz wojownika

Chcesz aby twoja żądza zwycięstwa, zaangażowanie i intensywność były wręcz wypisane na twojej twarzy. Nikt nie może sprawić żebyś poczuł się jak ktoś gorszy dopóki mu na to nie pozwolisz. Nie pozwól przeciwnikom wpłynąć na twoje morale. Kogo rywal zobaczy w twoich oczach? Mężczyznę? Czy tchórza?

Mowa ciała

Teoria „walki lub ucieczki” mówi o tym, że w sytuacji zagrożenia człowiek może stanąć do walki, lub jak najszybciej oddalić się od niebezpieczeństwa. Aby upewnić się, że twój przeciwnik zrobi to drugie, przyjmij tak dominującą postawę, jak to tylko możliwe – chodź wyprostowany z dumnie podniesioną głową, wypiętą do przodu klatką piersiową, sztywnymi barkami i stój twardo na ziemi.

Zintensyfikuj swoją rozgrzewkę

Przypomnij sobie, co zamierzasz osiągnąć i w jaki sposób chcesz to zrobić. Nie przygotowuj się do meczu tak jak robi się to od setki lat. Nie ustawiaj piłki na granicy pola karnego i nie wkopuj jej z całą mocą do bramki. Zamiast tego, wymieniaj podania z partnerami z drużyny i poruszaj się z intensywnością jaką później będziesz starał się odtworzyć na boisku.

Opóźnij rozpoczęcie meczu zebraniem drużyny

Rozmowa zespołowa w ostatniej chwili pozwoli wam upewnić się, że każdy wie co ma robić na boisku i za co jest odpowiedzialny. Ponadto, sfrustruje to waszych rywali i wprowadzić niepokój w ich szeregach. Nada to również ton wydarzeniom na boisku czyniąc was stroną aktywną.

Alfred Galustian Zdrowie - psychologia

Bradley Busch

Specjalista od przygotowania mentalnego

Więcej artykułów